Kopřiva vědecky

Napsal Astroesoterickaspol.bloger.cz (») 28. 3. 2010 v kategorii Zdravotní, přečteno: 2818×
kopriva-a-caj.jpg

(Jak dvoudomá tak i žahavá).

Obsahuje třísloviny, karoteny, vitamín B2, provitamín A, mnoho vitamínu C, hodně chlorofylu potřebný k syntéze vitamínů E a K. Pak obsahuje minerály: sloučeniny sodíku, draslíku, vápníku, železa,.. další sloučeniny síry, kyselinu křemičitou, mravenčí, pantotenovou, histamin, serotomin, acetylcholin aj. Je možné že ty nejúčinnější v ní neznáme.

V celém světě se používá při nemocích ledvin a močových cest, nemocích žaludku a střev, při jaterních kolikách a žlučníkových problémech, při cukrovce a chudokrevnosti, při nedostatku vitamínu. A to šlo o léčbu sušenou bylinou. Je možné že čerstvé jsou daleko účinnější.

Čaj z kopřivy lze pít denně a může se stát součástí vašeho denního životního stylu. Každopádně vám dodá energii a zruší pocity únavy.

Mladé výhonky kopřiv pokrájejte na centimetrové kousky a spařte aby nepálily. Pak je upravte jako špenát, jako přílohy k masu, do polévek (bramborových, zeleninových), do salátů, omelet a nádivek (velikonoční).

Šlehání se pálivými kopřivami vyvolává místní prokrvení tkání, tím jejich pročistění a výživu. Kopřiva žahavá více pálí než popisovaná, užití je stejné, roste na zahradách, u pařenišť ..

Když listy nebo celé stonky usušíme, musí zůstat hezky zelené.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a jedenáct